Bez punktów w spotkaniu z Sandecją

15.03.2024

W piątek 15 marca Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała w ramach 24. kolejki II ligi zespół Sandecji Nowy Sącz.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się przyjezdni. Jedną z pierwszych groźniejszych akcji wyprowadzili w 18', kiedy to piłka po strzale napastnika minimalnie minęła słupek. Trzy minuty później Przemysław Skałecki sfaulował rywala we własnym polu karnym, a po chwili do wykonania jedenastki podszedł Rafał Wolsztyński, który pokonał Pawła Łakote. W pierwszej połowie goście mieli jeszcze okazje na gole, ale zabrakło im dokładności. Wisła zaś nie zdołała zagrozić Sandecji. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1.

Na drugą odsłonę wyszliśmy bojowo nastawieni, co przełożyło się na bramkę. W 50' Krystian Puton dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne przeciwników, gdzie dobrze odnalazł się Piotr Giel i głową umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że odwrócenie losów tego spotkania jest bliskie, jednak zaledwie trzy minuty później Rafał Wolsztyński ustrzelił dublet po błędach w naszej defensywie. Finalnie straciliśmy jeszcze jednego gola i w rezultacie ulegliśmy Sandecji Nowy Sącz 1:3.

Skład Wisły:
Paweł Łakota - Jan Flak (46' Danian Pavlas), Łukasz Wiech, Przemysław Skałecki, Radosław Seweryś, Karol Noiszewski (60' Kamil Kumoch), Manuel Ponce Garcia (46' Maciej Bortniczuk), Krystian Puton, Janusz Nojszewski (75' Damian Kołtański), Mateusz Klichowicz (80' Kamil Kargulewicz), Piotr Giel.

15 marca 2024, 20:00 – Stadion MOSiR | ul. Hauke-Bosaka 1
Wisła Grupa Azoty Puławy - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:1)
Bramki: Piotr Giel 50' - Rafał Wolsztyński 21' (rzut karny), 53', Mateusz Bartków 58'

Żółte kartki: Mateusz Klichowicz 44', Radosław Seweryś 57', Lukasz Wiech 67', Kamil Kargulewicz 83' - Jakub Wilczyński 81'

Sędziował: Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki)