Aktualności

7. Memoriał Mierzejewskiego

06.09.2022

W sobotę na puławskim stadionie MOSIR odbył się 7. Memoriał Bogusława Mierzejewskiego oraz Mistrzostwa Województwa Lubelskiego U16.

Od godziny 13.00 mieliśmy okazję podpatrywać młodzież startującą w kilkunastu konkurencjach. Tradycyjnie wiele punktowanych miejsc zajęli przedstawiciele naszego Klubu.

Konkurencję rzutu oszczepem U18 kobiet wygrała Agnieszka Lipiec (32.08). W kategorii U16 druga była Małgorzata Gębal (17.58). Ta sama zawodniczka uplasowała się na czwartym miejscu w rzucie młotem U16 (41.95), a dwunasta była Zuzanna Kleszczyńska. Puławianki zdominowały rzut młotem w kategorii U18 kobiet. Wygrała Julia Postój (45.68) przed Weroniką Majek (44.06). Czwarta była Agnieszka Lipiec (32.87). Rekord życiowy w rzucie młotem w kategorii U14 osiągnęła Klara Szlędak wygrywając z wynikiem 41.99. Trzecie miejsce zajęła Laura Szlędak. Julia Pękala zajęła piąte miejsce w skoku w dal U16, druga w swojej kategorii była Karolina Charkiewicz.

Patryk Rusiecki zajął drugie miejsce w biegu na 300 metrów przez płotki mężczyzn (47.57), a Mateusz Szykut wygrał rzut oszczepem U16 z wynikiem 40.81m (rekord życiowy). Bezkonkurencyjna w biegu na 80 metrów przez płotki U16 była Ania Domańska (12.68), a Marta Sadura wygrała w kategorii U14 (14.02). Wiktor Jankowski stanął na drugim stopniu podium w biegu na 110 metrów przez płotki. Ten sam zawodnik zajął czwarte miejsce w rzucie młotem U18, o dwie lokaty wyżej uplasował się Eryk Olszowy (46.99 - rekord życiowy), który wygrał także pchnięcie kulą U18 (12.75 - rekord życiowy), a w konkurencji rzutu dyskiem U18 był drugi (31.09). W kategorii U16 drugi był Patryk Rusiecki (43.70), a na siódmym miejscu zakończył zawody Mateusz Szykut. Franciszek Flis był z kolei najepszy w kategorii U14 (39.54 - rekord życiowy). Wygrał także pchnięcie kulą U14 (9.03) oraz rzut dyskiem U14 (27.77). Julia Postój przed Weroniką Majek to dwie najlepsze zawodniczki w pchnięciu kulą U18. W kategorii U16 wygrała Małgorzata Gębal (9.55 - rekord życiowy, a w kategorii U14 Klara Szlędak (11.54 - rekord życiowy) przed Laurą Szlędak (9.03). Klara wygrała także rzut dyskiem U14 (32.18), a Laura była trzecia. Druga w skoku wzwyż U16 była Ania Domańska, a do swojego dorobku dopisała także wygraną w wieloskoku osiągając najlepszy wynik w sezonie 10.75. Dziewiąta w tej konkurencji była Julia Pękala. Na czwartym miejscu bieg na 200 metrów ukończyła Paula Kaniewska (31.43).

Memoriał był także okazją do przekazania nagrody Prezydenta Puław Pawła Maja dla Wiktorii Oko - szóstej zawodniczki tegorocznych Mistrzostw Świata U20 w lekkoatletyce.