Aktualności

Wygrana na Suchych Stawach

30.10.2021

Czwartą wyjazdową wygraną w obecnym sezonie odnieśli wiślacy. Tym razem pokonali na Suchych Stawach Hutnika Kraków 3:1.

Trener Mariusz Pawlak nieco pozmieniał wyjściowy skład. Miejsce Łukasza Wiecha zajął Błażej Cyfert, a Bartłomiej Bartosiak zameldował się na skrzydle zamiast Ednilsona Furtado. Już w 3. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Z lewej strony dośrodkował Dominik Banach, na uderzenie zdecydował się Bartosiak. Nie było ono czyste, ale piłka trafiła do Emila Drozdowicza, który z bliskiej odległości nie miał problemów z ulokowaniem piłki w bramce. Gospodarze odpowiedzieli dziesięć minut później. Z dystansu uderzył Kieliś, a futbolówka przy słupku wpadła do siatki. Wiślacy ponownie na prowadzenie wyszli w czterdziestej minucie. Z prawej strony dośrodkował Bartosiak, a idealnie w tempo do piłki wyszedł Carlos Daniel i spokojnym strzałem pokonał Frasika.

W drugiej połowie nasz zespół spokojnie pilnował wyniku nie dopuszczając do poważniejszego zagrożenia pod bramką Piotra Owczarzaka. Jedyny gol w tej części gry padł w 83. minucie. Z prawej strony centrował Dominik Cheba, a szczupakiem piłkę w bramce umieścił Ednilson ustalając wynik meczu.

Już w najbliższą sobotę o godzinie 13.00 podejmiemy u siebie siedlecką Pogoń.

HUTNIK KRAKÓW 1:3 (1:2) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Kieliś 13 - Drozdowicz 3, Carlos Daniel 40, Ednilson 83

Wisła: Owczarzak - Kuban, Cyfert, Pielach, Wawszczyk, Carlos Daniel, Puton (90 Ruiz-Diaz), Kondracki (69 Lisowski), Banach (53 Ednilson), Bartosiak (53 Cheba), Drozdowicz