Wisła Azoty Cup: KS Wesoła i Stal Mielec triumfują

01.03.2021

Sportowy weekend w Puławach upłynął pod znakiem piłki młodzieżowej. W sobotę i niedzielę rozgrywany był turniej Wisła Azoty Cup dla zawodników z roczników 2007 i 2010. Po wielogodzinnych zmaganiach triumfatorami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały odpowiednio Stal Mielec i KS Wesoła.

Mielczanie wygrali w finale z drużyną Talentu Warszawa 1:0. Trzecie miejsce zajął Orlik Lubartów po wygranej z gospodarzami 2:0. Wiślakom zabrakło w końcówce trochę paliwa. Jeszcze do przerwy w półfinale prowadzili z późniejszymi triumfatorami z Mielca 2:0. W drugiej połowie to Stal przycisnęła i zdobyła zwycięskiego gola w ostatniej akcji meczu. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Oskara Kopra (Talent Warszawa). Królem strzelców został Paweł Pakieła (Junior Białystok), a najlepszym bramkarzem uznano Wojciecha Budzyńskiego z Orlika.

W roczniku 2010 bezkonkurencyjny był zespół KS Wesoła, który wygrał wszystkie osiem spotkań. Drugie miejsce zajął Huragan Wołomin, a na najniższym stopniu podium uplasował się Młodzik Radom. Wiślacy podobnie jak ich starsi koledzy zajęli czwarte miejsce. Najlepszym zawodnikiem wybrano Igora Brzezińskiego (Młodzik), najlepszym bramkarzem Karola Czartoryskiego (KS Wesoła), a królem strzelców został Rafał Gawkowski (KS Wesoła).