Udany weekend sekcji pływackiej

12.04.2021

Liga Wojewódzka Dzieci i Młodzików 2021 Runda II w Zamościu i Arena Grand Prix Polski o Puchar Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego to zawody w których w ten weekend nasza sekcja pływacka brała udział. Wiślacy wrócili z tych zawodów z kolejnymi sukcesami!

W sobotę w Zamościu odbywała się II runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 2021. Podczas tych zawodów Wiślacy zdobyli 4 medale.

Dawid Sala zdobył dwa złote medale w konkurencjach:
– 50 metrów stylem dowolnym
– 100 metrów stylem klasycznym

Mateusz Kozak zajął 3 miejsce na 50 metrów w stylu grzbietowym.

Sztafeta 4×50 metrów w stylu zmiennym w składzie Zuzia Cywka, Wiktoria Szczawińska, Dawid Sala i Mateusz Kozak zajęła 1 miejsce.

W Warszawie podczas Arena Grand Prix Polski o Puchar Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego startowała Gabrysia Król. W swojej kategorii wiekowej nasza zawodniczka zdobyła 4 medale:
– złoty medal na 50 metrów stylem motylkowym
– złoty medal na 200 metrów stylem zmiennym
– złoty medal na 400 metrów stylem zmiennym
– brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym

Gabrysia została w swojej kategorii wiekowej najlepszą zawodniczką w stylu zmiennym, a w kategorii Open zajęła 3 miejsce.

Gratulacje dla zawodniczek, zawodników oraz dla trenera!