Udany rewanż po pięknym golu Klichowicza

07.04.2024

W sobotę 7 kwietnia Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się w ramach 27. kolejki II ligi z rezerwami Lecha Poznań.

Pierwsza połowa przebiegła bez klarownych sytuacji bramkowych, choć o gole starały się obie ekipy. W 24' Mateusz Klichowicz dośrodkował w pole karne rywali, a piłkę sparował bramkarz. Do odbitej futbolówki ruszył Kamil Kumoch, jednak jego strzał obronił jeden z defensorów. Chwilę później uderzeniem z głowy starał się nam zagrozić Igor Kornobis, ale minął się z dość niezłym zagraniem od swojego kolegi. Jeszcze przed przerwą piłkę tuż obok słupka posłał Ksawery Kukulka. Finalnie po pierwszych czterdziestu pięciu minutach widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron dobrze prezentowali się WIślacy. W 57' Mateusz Klichowicz podszedł do wykonania rzutu rożnego, a po chwili...cieszył się z bramki! Tak, piłkarz Wisły popisał się golem z cornera. Niespełna dziesięć minut później mogliśmy podwyższyć prowadzenie, lecz Piotr Giel nie wykorzystał podania Kamila Kargulewicza. W końcówce na listę strzelców mógł wpisać się również Manuel Ponce Garcia, którego strzał obronił golkiper miejscowych. Ostatecznie Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała rezerwy Lecha Poznań 1:0.