Udane starty pływaków

14.02.2022

Z medalami wracają nasi pływacy, którzy startowali w Wojewódzkiej Lidze Dzieci i Młodzików oraz Memoriale Henryka Kosakowskiego. Zawody odbywały się w Lublinie.

W I rundzie Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików wiślacy zajęli drużynowo 5. miejsce zdobywając 247 punktów. Na ten okazały dorobek złożyły się następujące starty:

Anastazja Sołtys stanęła na najwyższym stopniu podium, a Łucja Sacharow zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym (10-11 lat). Wśród chłopców 12 i 13-letnich bezkonkurencyjny okazał się Dawid Sala wygrywając start na 100 metrów stylem klasycznym. Na podium uplasowały się także sztafety. 2. miejsce na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym przypadło w udziale drużynie w składzie: Anastazja Soltys, Łucja Sacharow, Anna Sołtys i Nina Reczek. Na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy w składzie: Adam Wronka, Mateusz Kozak, Bartłomiej Dudzik, Dawid Sala, startujący na tym samym dystansie. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajmowali też Nina Reczek, Anastazja Sołtys, Lena Przewłoka, Mateusz Kozak, Bartłomiej Rymkiewicz, Zuzanna Cywka, Zofia Bociańska, Adam Wronka, a także sztafety w składach: Wiktoria Szczawińska, Lena Stasiak, Lidia Koncka, Zuzanna Cywka oraz Wiktor Strumnik, Jan Wasiłek, Damian Panecki, Mikołaj Bany. Startowali również: Hania Piórczyńska, Szymon Liszka, Krzysztof Kostyra, Filip Wróbel, Lidia Koncka, Lena Stasiak, Aleksandra Kostyra, Igor Świech, Antoni Kamiński.

W Memoriale także nasi zawodnicy zameldowali się na podium. Zuzanna Gawełko zajęła trzecie miejce w starcie na 200 metrów stylem klasycznhym juniorów oraz w kategorii Open. Anna Pecio była trzecia na 50 metrów stylem klasycznym juniorów oraz open. Na drugim miejscu uplasował się w starcie na 200 metrów stylem zmiennym młodzików Bartłomiej Rymkiewicz. Cała trójka zajmowała też punktowane miejsca w innych wyścigach.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi gratulujemy!