Srebrny medal Wiktorii Oko na 75. PZLA Mistrzostwa Polski U20

04.07.2021

Za nami drugi dzień 75. PZLA Mistrzostw Polski U20 w Lublinie. Wiktoria Oko zdobyła srebrny medal na 400 metrów przez płotki, a Sebastian Lewoszewski awansował do finału rzutu dyskiem.

W sobotę medal w Lublinie zdobyła Wiktoria Oko. Podopieczna trenera Sławomira Murata w piątek zapewniła sobie awans do finału z czasem 62.35, co dawało jej trzeci wynik wśród 24 zawodniczek startujących w tej konkurencji. W sobotę nasza zawodniczka przebiegła dystans 400 metrów w jeszcze lepszym czasie (61.89) i zdobyła srebrny medal.

W rzucie dyskiem startowała Diana Ircha oraz Sebastian Lewoszewski. Diana zajęła 10 miejsce w grupie B z wynikiem 31.78. Sebastian wynikiem 47.33 zapewnił sobie awans do finału, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:15.