Podium Wiślaków z sekcji pływackiej

18.03.2024

W sobotę 16 marca w Lublinie odbyła się I runda Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12 i 13 letnich w pływaniu. Klub Sportowy Wisła Puławy reprezentowała 16-osobowa ekipa, która wśród dwunastolatków zdobyła puchar za zajęcie 3. miejsca.

Miejsca na podium zajmowali:

• Lena Mazurek – 1. miejsce na dystansie 400 metrów i 2. miejsce na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, 2. miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i 3. miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym oraz statuetka dla trzeciej najlepszej 12-letniej zawodniczki.
  • Gabriela Wójtowicz – 2. miejsce na dystansie 100 metrów i 3. miejsce na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.

Oprócz medalistów punkty dla Wisły zdobywali: Anhelich Alieksandr, Bany Wiktoria, Kamiński Antoni, Kostyra Krzysztof, Liszka Szymon, Marzec Wojciech, Piórczyńska Hanna, Reva Sviatoslav, Sadkowski Leon, Więszyk Wiktor, Wróbel Filip, Wójcik Patryk i Świech Igor.

Wśród 13-latek mieliśmy tylko jedną zawodniczkę Ninę Reczek, która zdobyła 4 medale i została najlepszą zawodniczką mistrzostw.

Miejsca Niny na podium:

• 1. miejsce na dystansie 100 metrów i 200 metrów stylem grzbietowym, 2. miejsce na dystansie 400 metrów i 3. miejsce na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.