Aktualności

MPLZS: Medale sztangistów

03.06.2024

W miniony weekend (31.5-2.6.2024), w Hali Sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie rozgrywane były Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS U15 w podnoszeniu ciężarów.

W mistrzostwach wystąpiło 67 dziewcząt i 91 chłopców. Zawody mają niemalże rangę Mistrzostw Polski, a tradycyjnie doskonale spisali się nasi reprezentanci.

Pierwszego dnia Mistrzostw tytuł wicemistrzowski zdobyła Julia Zawisza, która startowała w kategorii do 49kg. Julia osiągnęła w rwaniu 44 kg, a w podrzucie 50 kg co dało w dwuboju 94kg i 150,13 w klasyfikacji Sinclaira.

Sobota przyniosła kolejny medal. Tym razem w kategorii 76kg, a autorką sukcesu była Agata Miturska, która w dwuboju osiągnęła 122 kg (53+69). Do złota zabrakło zaledwie jednego kilograma.

Trzecie srebro zdobył Wiktor Noworolnik, który w niedzielę startował w kategorii 89kg. Wiktor w dwuboju osiągnął 139kg (64+75).

W klasyfikacji klubowej Wisła zajęła 11. miejsce, a Lubelskie triumfowało w kategorii województw.

Zawodnikom i zawodniczkom oraz trenerom Robertowi Boruckiemu oraz Dariuszowi Butrynowi serdecznie gratulujemy.