Emil strzelał w Sandomierzu

18.04.2021

Wysoką wygraną zakończyło się niedzielne spotkanie Wisły ze swoją imienniczką z Sandomierza. Podopieczni Mariusza Pawlaka wygrali 4:1, a klasą sam dla siebie był Emil Drozdowicz, który zdobył wszystkie gole dla naszego zespołu.

W szóstej minucie nasz napastnik uderzył z kąta w stronę bramki gości, a futbolówka po rękach bramkarza wpadła do siatki. Według protokołu sędziowskiego trafienie zapisano naszemu zawodnikowi. Następnie trzykrotnie uderzał Bartłomiej Bartosiak, ale brakowało precyzji. W 29. minucie szybka akcja gości, piłka trafiła do Kacpra Kondrackiego, który był faulowany, ale zdołał podać piłkę do Drozdowicza. Emil w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza miejscowych. Gospodarze próbowali szukać swoich szans w zagraniach po stałych fragmentach gry, jednak bez zagrożenia dla bramki Piotra Owczarzaka.

W 53. minucie Emil Drozdowicz skompletował hattricka. Wykorzystał złe ustawienie obrony i posłał piłkę między nogami bramkarza. Chwilę później w niegroźnej sytuacji Dominik Cheba nieco przypadkowo zahaczył jednego z graczy gospodarzy i arbiter podyktował rzut karny. Piotr Owczarzak wyczuł intencję strzelca, ale uderzenie było silne i piłka po rękawicy zatrzepotała w siatce. Gospodarze chcieli pójść za ciosem i długimi podaniami próbowali przedostać się pod bramkę naszego zespołu. W tym fragmencie meczu dominował chaos, ale sytuacji bramkowych praktycznie nie było. W 90. minucie rzut rożny wykonywał Krystian Puton, główkował Łukasz Wiech, a Emil Drozdowicz z bliska także głową wpisał się na listę strzelców po raz czwarty. Warto dodać, że oficjalny debiut w naszym zespole zanotował pozyskany z Karpat Krosno Karol Czelny.

Już w środę w zaległym meczu zagramy w Chełmie z tamtejszą Chełmianką.

WISŁA SANDOMIERZ 1:4 (0:2) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Tyl 56 (karny) – Drozdowicz 6, 29, 53, 90

Wisła Puławy: Owczarzak – Cheba (64 Brągiel), Cyfert, Pielach, Kuban, Wiech, Puton K., Kondracki (64 Czelny), Kacprzycki (76 Ednilson), Bartosiak (64 Paluchowski), Drozdowicz